„TRENÉR MI ŘÍKÁ, ŽE JSEM NEJSILNĚJŠÍ HOBIT Z KRAJINKY"

Zpět Vloženo: 9.9.2017

Rozhovor se sympatickou Veronikou Zemanovou, atletkou, silovou sportovkyní, powerlifterkou, držitelkou několika silových rekordů a pozitivní energickou ženou z Mikulova.

 

Veroniko, jak se dostane mladá sympatická žena jako vy k silovým sportům, které jsou především výsadou mužů? Co vás na tomto sportu přitahuje?

Na to musíte mít kvalitní základ už z dětství, štípání dříví, skládání uhlí, v zimě tlačení auta a podobné speciality :-) Já byla vždy spíše silovější a hodně mě láká, překonávat své limity. Dala jsem si za úkol do roka zvednout na mrtvý tah trojnásobek vlastní váhy a už jsem dost blízko, tak pevně doufám, že se mi to teď v Trutnově povede! Zkrátka miluji výzvy a věci neobvyklé u žen :-)

 

Můžete nám přiblížit jakým silovým sportům se konkrétně věnujete?

Já se věnuji silovému trojboji RAW, což znamená, že závodím bez podpůrného dresu, jen s opaskem a bandážema a to v dřepu, bench-pressu a mrtvém tahu. A je pravda, že mě trošku láká zkusit si jednu strongmanskou disciplínu, konkrétně, roztlačit automobil a třeba někdy i naklaďák :-)

 

Jak často trénujete a jak vypadá trénink ženy, která má takovou sílu?

Většinou trénuji 3x týdně. V pondělí dřep, středa bench a pátek mrtvý tah. Můj trénink je asi takový, že makám hlavně na pocit. Z tréninkových metod jsem zkoušela i korte trénink, ale úplně mi neseděl.Takže teď trénuji dle rad  Petra Petráše, ostatně právě on mě do tohoto sportu zasvětil:-) Vždy v daném týdnu jedu maximálku pouze na jednu disciplínu, pokud se citím hodně unavená tak si dám tzv. light trénink, což je např. jen 50% z max. zvednuté váhy.

 

Pokud by vás člověk neviděl, dle vašich výkonů by očekával velkou nasupenou ženu, která váží aspoň metrák, ale vy jste hezká, štíhlá, sympatická žena s atletickou postavou.. do jaké míry je tento sport o talentu a do jaké míry o tréninku?

Jé děkuji :-) trenér mi říká, že jsem nejsilnější hobit z krajinky:-) Myslím, že tady to není ani tak o talentu jako o genetickém silovém základu a pak samozřejmě o pořádné dřině. Síla se tzv. buduje, takže prostě a jednoduše zvedat, zvedat a zase zvedat... a k tomu mít samozřejmě velmi pevnou vůli posouvat se dál a dál!

 

Jak vypadá váš jídelníček, máte nějaký speciální režim?

Ano já režim mám. Znám lifterky, které jedí vše a jsou úplně top. To já bych byla ihned tlusťoch:-) Takže mám zdravý jídelníček, rýže, maso, jogurty atd., ale  samozřejmě si dopřeju i mlsání :-) Já jsem odjakživa móóóc na sladké, takže když mám tzv. cheat day tak to jedou palačinky, nutela a zákusečky:-)

 

Když se s vámi člověk baví, nelze přehlédnout výraznou pozitivní energii a nehraný entuziasmus, kde čerpáte energii nebo jste takhle pozitivní od narození?

Já jsem od malička takový chachar. Ráda bavím lidi a dělám je veselejšími, proč být zapšklá a protivná, už tak je doba někdy docela složitá:-)..hodně mě nabíjí právě lidi a taky dění kolem mě. Já se držím jedné zásady, kterou mi vždy říkával můj tatínek - Veru chovej se k lidem tak, jak by sis přála aby se i oni chovali k tobě - Ráda rozdávám radost :-)

 

Slyšeli jsme a taky na vašich FB stránkách zaregistrovali, že se již druhým rokem věnujete podpoře Dětského domova v Mikulově, můžete nám o tom něco prozradit?

No vlastně to vzniklo tak nějak spontánně, dělala jsem si pořádek ve skříni, protože mi začaly být věci malé díky cvičení. No a skoro tři čtvrtě skříně mi najednou leželo v pytlích. Říkala jsem si, že je škoda to vyhodit a tak mě napadlo, obrátit se na místní Dětský domov. Dovezla jsem to tam a první co mě čekalo, byla malá holčička Terezka, která se ke mě rozběhla a už mě nepustila. Byl to velice emotivní zažitek... Já sama pocházím z velmi chudé rodiny, takže jsem dosti citlivá na osudy malých dětí. No a právě ten den mě napadlo, že jim budu alespoň trošku pomáhat. Můj projekt tedy spočívá v tom, že každý rok mi ředitelka, nebo tety (tak se říká vychovatelkám) řeknou, co momentálně potřebují a já pak na fb mezi přáteli uskutečním sbírku. Loni to bylo na stolní hry a letos již na věci k moři :-) Musím říct, že obě sbírky se krásně povedly a já pevně věřím, že za rok přátelé opět pomůžou. Nedělám to pro nějakou rádoby slávu, dělám to především pro dětská srdíčka:-)

 

Děkujeme za rozhovor, Veroniko, přejeme hodně úspěchů, pozitivní energie a samozřejmě nově pokořených rekordů!

 

Úspěchy:

Držitelka několika národních rekordů v powerliftingu ženy RAW amatér + držitelka světového rekordu v dřepu. 

2016 

1. místo z mistrovství ČR v dřepu

1.místo na mistrovství ČR a SR v mrtvém tahu ve své kategorii  + 2.místo v absolutním pořadí.

2017

Mistrovství ČR a SR v silovém trojboji - vítěz ve své kategorii + absolutní vítěz

Mistrovství v bench press v Trnavě - 1 místo ve své kategorii + 3. místo v absolutním pořadí.

Extrifit cup Hradec Králové - 2. místo bench press RAW, 2. místo mrtvý tah RAW

Aktuálně:

Příprava na mistrovství světa v Trutnově - chci pokořit světový rekord v bench press!

Příprava na světový pohár v Maďarsku.